W związku z tym, że założenie własnej firmy lub korporacji jest coraz prostsze i zajmuje coraz mniej czasu, nasza Kancelaria z Warszawy świadczy wsparcie, jeśli chodzi o prawo spółek handlowych. Nasz zespół jest w stanie zapoznać nowego przedsiębiorcę ze wszystkimi przepisami, które musi znać i do których musi się stosować. Należy pamiętać, że własna firma to nie tylko wygoda w czasie pracy, elastyczność i brak konieczności odpowiadania przed szefem – to także bardzo duża odpowiedzialność, która opiera się a przepisach zawartych w kodeksie oraz uchwałach. Dokumenty, które należy przedkładać odpowiednim organom, a także konieczność stosowania się do ogromnej ilości przepisów w przypadku zatrudniania nowych pracowników - te i inne zagadnienia mogą spędzać sen z powiek przyszłym przedsiębiorcom. Obsługa prawna spółek może pomóc w niektórych aspektach prowadzenia własnej firmy.

Prawo spółek

Nasi Klienci to jednak nie tylko nowi przedsiębiorcy handlowi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie korporacji. Możliwe jest także wsparcie związane z obsługą istniejących spółek, jak również przedsiębiorstw rozważających zamknięcie, ogłoszenie upadłości, bądź też fuzję z inną firmą. Zespół naszej Kancelarii może świadczyć pomoc związaną z obsługą korporacji na każdym etapie rozwoju firmy.

Jeśli chodzi o nowe przedsiębiorstwo i wymagane przy rejestracji prawo spółek, Kancelaria z Warszawy może pomóc w utworzeniu nowego podmiotu gospodarczego. Możliwa jest także analiza istniejących umów pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami. Istniejące firmy, pragnące rozszerzyć swoją działalność handlową, może zainteresować pomoc w zakresie due diligence. Kancelaria przeanalizuje ryzyko, co umożliwi przeprowadzenie dokładnej i świadomej transakcji.

Obsługa korporacyjna spółek

Nasz zespół jest w stanie świadczyć wsparcie podmiotom handlowym, które wymagają ciągłej obsługi. Usługi prawne naszej Kancelarii umożliwiają przekazanie nam pewnych obowiązków związanych ze korporacją. Pomożemy w monitorowaniu i bieżącym informowaniu o wszelkich zmianach w prawie np. handlowym, które mają wpływ na działanie przedsiębiorstwa, co umożliwi uniknięcia kar związanych z niedostosowaniem się do nowych przepisów. Sporządzane kontraktów menadżerskich to także czynność, w której pomoże nasza Kancelaria. Możliwe jest także uzyskanie kompleksowego wsparcia w sytuacji, w której firma dzieli się lub łączy z inną.

Obsługa korporacyjna to nie tylko pomoc kierowana do przedsiębiorstw handlowych prywatnych, ale także do państwowych oraz komunalnych.